Hdpe Boru

Kuzeyboru Hdpe boruları performansı ve yüksek kalitesi ile 20 mm - 1600 mm arası ve PN4-PN32 basınç sınıfları arasında istenilen çap basınç ve boyutlarda üretilmektedir.
hdpe-boru-kuzeyboru

HDPE Boru ve Ek Parçaları

Kuzeyboru Hdpe boruları performansı ve yüksek kalitesi ile 20 mm - 1600 mm arası ve PN4-PN32 basınç sınıfları arasında istenilen çap basınç ve boyutlarda üretilmektedir. Kuzeyboru Hdpe Boruları projelerinizin vazgeçilmezi olacak.  Hdpe Boru Fiyat Listesi için 444 65 38 numaralı hattımızı arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kuzeyboru Hdpe Boru Ağırlık Tablosu ve Teknik Bilgileri sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hdpe Boru Avantajları

KUZEYBORU Hdpe boru (Yüksek Yoğunluklu Polietilen Boru) pürüzsüz bir iç ve dış yüzey ile sert, hafif, sağlam bir borudur. Taşıma, minimum ağır ekipman gerektirir ve buz üzerinde veya ıslak, bataklık alanlara kadar tüm saha koşullarında kolaylıkla uygulanır.

Kuzeyboru Hdpe boruları paslanmayı desteklememesi onu sizin vazgeçilmeziniz haline getirir. Tuzlu suya ve sıhhi kanalizasyon atık suyunda bulunması muhtemel kimyasallara karşı dirençlidir. Korozif asitler, bazlar ve tuzlara, çoğu boru malzemesinden daha iyi direnç sağlar. Bu özellikleri ile Kuzeyboru Hdpe boruları sizi yarı yolda bırakmaz.

Hdpe Boru Nerelerde Kullanılır?

Kuzeyboru Hdpe Boruları yüksek performansı ve kalitesi ile prestijli projelerin vazgeçilmezidir. Madencilik, drenaj sistemleri, su şebekeleri, tarımsal sulama sistemleri, ve katı atık depolama alanlarında güvenle kullanılan Kuzeyboru Hdpe boruları sizin de tercihiniz olacaktır. Hdpe Boru Fiyat Listesi için bizimle iletişime geçiniz.

Hdpe Boru Ağırlık Tablosu

Kuzeyboru Hdpe Boru olarak da bilinen Kuzeyboru Hdpe Boru ağırlık hesaplaması yapılırken içi boş silindir hacim hesabı ile Hdpe boru yoğunluğu çarpılarak Hdpe boru ağırlık tespiti yapılır. Kuzeyboru Hdpe boru üretim aşamasında ısıl işlem görmesi sebebi ile genleşme özelliği gösterir bu nedenle Hdpe boru ölçüleri tablosu hazırlanırken tolerans değerlerini de göz önüne almak gerekir.

Hdpe Boru Teknik Özellikleri

KUZEYBORU olarak kalite laboratuvarlarımızda gelişmeleri çok yakından izlemekte ve sürekli araştırmalar yapmaktayız. Kuzeyboru Hdpe Borularımız 20 mm - 1600 mm kadar en üst teknoloji ve kalitede üretilmektedir.

Polietilenin özellikleri sayesinde, basınçlı temiz su sistemlerinde kullanılan boru tipleri içerisinde en iyi alternatiflerden biri olmasını sağlar. Yeraltı ve yerüstü basınçlı su şebeke hatları, Deniz deşarj projeleri, balık üretme çiftliği üretim kafesleri yapımında kullanılırlar.

Kuzeyboru Hdpe Boruları sert beton boruya göre daha kolay işlenir, monte edilir ve maliyet tasarrufu sağlar. Yapısal olarak, diğer borular çatlaklara ve kırılmaya eğilimlidir. Kuzeyboru Hdpe boru soğuk hava tesisatlarında, darbelere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Deniz uygulamalarında uzun boylarda boru kıyıya monte edilebilmekte ve sonra yerine oturtulabilmektedir.

hdpe-boru-kuzeyboru-1

Kuzeyboru HDPE Ekleme Parçaları

Kuzeyboru HDPE EF ve Spigot Ekleme Parçaları üstün kalitede üretilip tek tek kontrol edilerek sevk edilmektedir. Uygulama kolaylığı ve ergonomik ekleme parçalarımız yüksek kalite uygun fiyat ekseninde siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir. Hdpe Elektro Füzyon Ekleme Parçaları Hdpe (Pe100) boru sistemleri ile basınçlı su sistemlerinde ve Pe 80 boru sistemleri ile doğalgaz borularının birleştirilmesinde kullanılır. Kuzeyboru Ef ve Spigot Ek Parçalarımız tüm dünyada bir çok projede kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

boruburada-pprc-ek-parça

Hdpe Ef & Spigot Ek Parça Satın Al

Kuzeyboru kalitesi ile üretilen Hdpe Spigot Ek Parçaları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile Türkiye'nin En Büyük Online Boru ve Parça Alışveriş Sitesi boruburada.com üzerinden Hdpe Ek Parçaları sipariş edebilirsiniz.

Hdpe Boru Birleştirme Yöntemleri

Kuzeyboru Polietilen boru veya ek parçalar birbirlerine eritilerek veya mekanik ek parçalar ile bağlanırlar. Polietilen dışında diğer malzemelerden yapılan borulara dıştan sıkmalı ek parçalar, flanşlar veya amaca uygun yapılmış diğer geçiş adaptörleri ile bağlanabilirler. Bağlantı ek parçaları kullanılacak yerlere göre kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde  kaynak için 2 metod kullanılmaktadır. Birleştirme Yöntemleri

• Elektrofüzyon (EF) Kaynağı

• Alın Kaynağı

Kaplin ile Birleştirme

Elektrofüzyon Kaynak Yöntemi

Elektrofüzyon kaynak yönteminde kaynak, füzyon ek parçanın iç kısmındaki ısıtma rezistansları ile yapılır. Ef ek parçaların içine borular yerleştirildikten sonra kaynak makinesinin uçları füzyon ek parçanın üzerindeki soketlere bağlanarak elektrik akımı ile ısıtılır.

Elektrofüzyon ek parça ile Hdpe boru birleştirilmiş olur. Hdpe borularda Elektrofüzyon kaynak metodu ile 20 mm çaptan 1600 mm çapa kadar olan Hdpe borular kaynatılabilir.

Alın Kaynak Yöntemi

Alın kaynak , hdpe boru ve ek parçalarının birleştirilmesinde günümüzde kullanılan en yaygın kaynak yöntemidir. Alın kaynağı birleştirme yöntemi, bir alın kaynak makinesi kullanılarak kaynatılacak olan boruların uçlarının traşlanıp her iki ucun belirli bir ısı altında baskı ile birbirlerine doğru itilmesi suretiyle oluşan birleştirme yöntemidir. Alın kaynağı yöntemi kullanılarak 1600 mm çapa kadar olan borular kaynatılabilir.

Hdpe Boru Fiyat Listesi

Kuzeyboru Hdpe boru yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile sizlere ulaşıyor. Kuzeyboru üretimini yaptığı Hdpe boruda uygun çapları, düşük maliyeti, taşıma kolaylığı ve üretimin başından sonuna kadar geçen süredeki ekip çalışması ile size en uygun ürünü sunuyor. Kuzeyboru Hdpe boru avantajlarından yararlanmak ve 2024 Hdpe Boru Fiyat Listesine ulaşmak için bizimle iletişime geçiniz.

Teknolojik Altyapı

Kuzeyboru Hdpe Boru üretiminin başından sonuna kadar üstün teknolojik altyapısı ile üretimini gerçekleştirir.

Üstün Performans

Kuzeyboru Polietilen Boruları dayanıklılığı ve kanıtlanmış 100 yıllık ömrü ile projlerinizde güvenle kullanın.

%100 Orjinal Hammadde

Kuzeyboru müşterilerine en iyi hizmeti sunarken üretimini %100 orjinal hammade ile sağlar.

Kuzeyboru Akredite Deney Laboratuvarı

Kuzeyboru akredite deney laboratuvarı, gizlilik ve tarafsızlık ilkesine dayanarak deneyimli mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir.

Sonsuz Üretim Tekniği

Kuzeyboru Hdpe Boru üretiminde projelerinize uygun çözümler sunar ve üretimin her anında yanında olur.

Yüksek Kalite Uygun Fiyat

Kuzeyboru Hdpe Boruları yüksek kalitesi ve uygun fiyatı ile projelerinizin vazgeçilmezi olacak. Hemen iletişime geçin.

Sıkça Sorulan Sorular

MDPE HDPE Pe 80 ve Pe 100 arasındaki fark nedir?

Petrokimya gelişimi ile beraber tanımlanmış Polietilenler yoğunluklarına göre LDPE Low Density Polyethylene ( Alçak Yoğunluklu Polietilen),MDPE Medium Density Polyethylene ( Orta Yoğunluk Polietilen), HDPE High Density Polyethylene ( Yüksek Yoğunluklu Polietilen) sınıflandırılmışlardır. Yüksek Yoğunluklu Polietilenler diğerlerin göre daha güçlü bir dayanıma sahiptir. MRS (Minimum Required Strength) değer MDPE için 8 HDPE ürünleri için 10 olarak hesaplanmıştır. Bu HDPE ler için daha düşük et kalınlığı değerinde daha büyük bir dayanımı dolayısı ile daha çok akışkan geçmesini sağlar. MDPE ürünler ise daha büyük et kalınlığı değeri ile dış darbelerle oluşan çatlak ve ve yarılma konusunda avantajlar sağlar.

Polietilen hammaddesinin özellikleri nelerdir?

1950 yılında geliştirilen PE 32 sınıfında düşük yoğunluklu polietilen borular gelişen teknoloji ile beraber günümüzde 3. Jenerasyon PE 100 hammaddesi ile içme suyu hatları, deniz suyu arıtma tesisleri, deniz deşarj hatları, cazibeli akış suyu hatları, gaz santralleri, bahçe sulama hatları, kanalizasyon hatları gibi bir çok alanda ekonomik ve yüksek performanslı bir çözüm olmuştur. Polietilen hammaddesi yoğunluklarına ve kristal yapı yüzdelerine göre 3 ana gruba ayrılır.

  • Düşük yoğunluklu polietilen hammaddesi (LDPE)
  • Orta yoğunluklu polietilen hammaddesi (MDPE)
  • Yüksek yoğunluklu polietilen hammaddesi (HDPE)
Polietilen hammaddesinin en çok tercih edilen hammadde olmasının sebebi nedir?
Kendi alanında diğer hammadde türlerine göre yüksek performansı ve ekonomikliğinin yanı sıra uzun ömürlü dayanımından dolayı en fazla tercih edilen de ürün olan Polietilen; Hava şartlarına karşı dirençlidir , yırtılma ve basınça karşı yüksek dayanıklıdır, gerilim çatlamasına karşın yüksek dayanıklılık, -30 ile -60 dereceye kadar dayanıklılık, korozyona karşı dayanıklılık, kolay ve güvenilir montaj, metal borulara göre daha az seviyede sürtünme kayıpları, zehirsizdir.
Polietilen hammaddesi güneş ışıklarına karşı dirençlimidir?
Polietilen’in fiziksel ve kimyasal herhangi bir koruması olmadığı takdirde UV ışınlarından etkilenir ve zayıflar . Üretim sırasında içerisine katılan %2-3 arasında ki karbon siyahı sayesinde UV girişi kesilerek zayıflaması önlenir. Dolayısıyla da PE açık havada da kullanılabilir. Ancak diğer tiplerin yer altında veya koruma kaplaması ile açıkta kullanılabilir.
İçme suyunda kullanılan Hdpe borularını etkileyen dış faktörler nelerdir?
PE100 borularda çalışma koşulları , sıcaklık, basınç ve akışkan özellikleri , HDPE hammaddesinin kimyasal yapısı, PE100 borular için boru döşemesi sırasında kullanılan toprak yapısı yani gömlekleme koşulları , HDPE boru döşenen toprağın kimyasal yapısı , PE 100 boru döşemesi sırasında uygulanan birleştirme ve şartları borularının ömürlerine etki etmektedir. PE 100 borularının ömür hesaplaması yapıldığında minimum 50 yıllık bir ömür 20 oC’lik akıştan sıcaklıkta geçerli olmaktadır.PE 100 boru ömrü HDPE maddesi ile yapacağı kimyasal bağlar ile de değişkenlik gösterebilmektedir.
HDPE boru nedir?
60 yıllık bir geçmişe sahip olan HDPE borular günümüze kadar geçirdiği teknolojik gelişmelerden olumlu olarak etkilenmiş ve günümüzün en çok tercih edilen borularından birisi olmuştur. HDPE Borular; içinden geçen akışkanların genel özelliklerini korur. İç yüzeylerinde yosun tutmamasından dolayı rahatlıkla içme suyu sistemlerinde kullanılabilir. Kimyasal özelliğinden dolayı kimyasallara karşı yüksek mukavemete sahiptir. Eğimli arazilerde döşenmesi ve eğime göre şekil alması esnek olmasından dolayı çok basittir. Yüksek elastiklik özelliklerinden dolayı, sismik hareketlerin çok olduğu bölgelerde kullanımı çok rahattır. Yer hareketlerinde hareketin yönüne göre kendisini yönlendirebilir ve kırılma yapmaz. Kaynak ve birleştirme metodları çok basittir. Ağırlığından dolayı taşıması kolay ve dolayısıyla nakliyesi ucuzdur.
HDPE boruların depolanmasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

HDPE boruların üretiminden sonra depolama yapıldığı sırada dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır.

  • Yığılmaya karşı önlemler alınmalı ve önerilen yükseklik ise 1 metre olmalıdır.
  • Kangallar için önerilen diziliş silodur. Silodan tek tek alınan kangallarda dengeyi bozmamak önemlidir.
  • Düz borular sıralı hale yatay şekilde dizilmeli ve alt sıra ile üst sıra arası açılı durmamalıdır. Yan destekler ile boruların kayması engellenmelidir. Boruların üst üste depolanması
  • Borular yatay bir düzlemde keskin cisimlerden uzak bir şekilde depolanmalıdır.
  • PE fittingler kapalı bir şekilde , ambalaj içinde saklanmalıdır.
  • PE borular ve fittingler atık su , pislik ve toprakla teması önlenmelidir.
HDPE boruların taşınmasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Donma noktası veya daha düşük sıcaklıkta muhafaza edilen PE borular darbelere karşı daha güçsüz hale gelmektedir. Bu nedenle borular düşürülmemeli , hızla yerde sürüklenmemeli , darbe görmemelidir.PE Borular el testeresi ile kesilirken iki taraflı destek sağlanmalı donma noktası ve daha düşük sıcaklıkta yapıldığı takdirde ise kırılma veya bükülme olabilir. PE boruların nakliyesi sırasında taşıyacak aracın borunun tam boyunda olmalı boru araç dışına sarkmamalıdır. Pe boruların taşıma işlemi bittikten sonra nakliye aracından indirilirken kesinlikle halat veya zincir kullanılmamalı boru ve fittingler yere atılmamalıdır. Vinç veya foklift kullanımı önerilen indirme metodudur.
Polietilen boru veya ek parçaları birleştirme yöntemleri nelerdir?

Polietilen boru veya ek parçaları birleştirmek için birbirlerine eritilerek yada mekanik ek parçalar ile bağlanmaktadır. Polietilen dışında kalan borular için çeşitli ek parçalar , flanşlar yada amaca uygun olarak geliştirilmiş geçiş adaptörleri ile bağlantı sağlanabiliri. PE malzemeler için bilinen birleştirme yöntemleri;

1) Elektrofüzyon (EF),

2) Butt-füzyon (Alın Kaynağı)

3) Soket Kaynak 4) Flanşlı Bağlantı

Hdpe Boru Fiyatları Nasıl Öğrenebilirim?
Yüksek kalitesi ve uygun fiyatları ile Hdpe Borularımız, projenize uygun çözümler ile sizleri bekliyor. Hdpe Boru Fiyatları'nı öğrenmek ve bizden teklif almak için [email protected] adresimize mail atabilirsiniz. Projenizin vazgeçilmezi olacak Hdpe Boru çapları ve size özel Hdpe Boru Fiyat listesine ulaşmak için hemen iletişime geçin fırsatları kaçırmayın.