DÜRÜSTLÜK

Tüm iş süreçlerimizde ve ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlük öncelikli değerimizdir. Çalışanlarla ve tüm paydaşlarımızla ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlük ile hareket ederiz.

GİZLİLİK

Bilgi Kuzeyboru'nun vizyonunu gerçekleştirme yolunda kullanacağı en önemli varlıklardan biridir. Bu doğrultuda, bilginin etkin kullanımı, doğru şekilde paylaşımı ve bu süreçte bilginin gizliliğinin, bütünlüğünün ve erişebilirliğinin sağlanması tüm şirketimizin ve çalışanların ortak sorumluluğudur.

ÇIKAR ÇATIŞMASINDAN KAÇINMAK

Kuzeyboru olarak, çıkar çatışmasından uzak durmayı amaç ediniriz. Mevcut görevimizden yararlanarak; şahsen, ailemiz veya yakınlarımızın vasıtası ile iş münasebetinde bulunduğumuz kişi ve kuruluşlardan kişisel çıkar sağlamayız. Kuzeyboru dışında ek bir finansal çıkara dayalı iş aktivitesinde bulunmayız. Kuzeyboru adını ve gücünü Kuzeyboru kimliğimizi, kişisel fayda sağlamak amacıyla kullanmaktan kaçınırız.

SORUMLULUKLARIMIZ

Kuzeyboru olarak iş faaliyetlerimizde sorumluluk bilinci içinde hareket ederiz. Yasal sorumluluklarımızın yanı sıra; müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçi ve iş ortaklarımıza, rakiplerimize, topluma, insanlığa ve Kuzeyboru adına karşı sorumluluklarını yerine getirmeye özen gösteririz.