Haberler

ASYA İLE AVRUPA ENERJİ BAĞLANTISINA İMZA ATTIK

Dünyanın 4. Türkiye’nin en büyük asma köprüsü olan Osmangazi köprüsü alt yapısında üstün kalitesi ve dayanıklılığıyla HDPE borularımız tercih edildi.

Ülkemizin en büyük projelerinden olan Osmangazi köprüsü kara ulaşımının yanında Anadolu ile Trakya arasında Lapseki 3-Sütlüce 3 ve Hersek Ek Çukuru-Dilovası Ek Çukuru denizaltı enerji nakli işlevini de yerine getirmek için uygulanan projede; Anadolu ve Trakya enerji ana bağlantısını sağlamak için yüksek performansı ve uzun ömürlü yapısı yanı sıra yüksek basınca ve aşınmaya dayanıklılığı nedeniyle 450 mm çapındaki PN 16 basınç sınıfına sahip olan borularımız tercih edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın altyapı projesi, Trakya Bölgesi'nin elektrik ihtiyacını daha güvenilir bir biçimde karşılamak amacıyla Anadolu-Trakya arasında inşa edilmesi işini kapsamaktadır. Kuzeyboru olarak, Türkiye'nin altyapı ihtiyaçlarına kaliteli ve uzun ömürlü çözümler sunmaktan ve Osmangazi Köprüsü’nün alt yapısında bir imzaya sahip olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.