Haberler

EN BÜYÜK DOĞALGAZ DEPOLAMA TESİSİNE KUZEYBORU İMZASI

Türkiye’nin en büyük yatırımlarından olan ve toplam gaz kapasitesi 5,4 milyar metreküp hacmi ile en

Türkiye’nin en büyük yatırımlarından olan ve toplam gaz kapasitesi 5,4 milyar metreküp hacmi ile en büyük doğalgaz depolama tesisi olma özelliği taşıyan projeye Kuzeyboru imzası atıldı.

Botaş Tuz Gölü Doğal Gaz Yer Altı Depolama Projesi’nde Kuzeyboru Çelik Takviyeli Spiral Boru sevkiyatlarına tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaları yerinde takip eden Kuzeyboru Şantiye Mühendisi Kazım Ekin; “ Türkiye’nin en önemli projelerinden birisinde var olmak ve buraya Çelik Takviyeli Koruge borularımızı getirmek bizim için değerli bir iş. Üretimini yapmış olduğumuz Spiral Sarımlı Çelik Takviyeli Koruge Boru’da yüksek teknik bilgimiz, tecrübemiz ve üretim hızımız Kuzeyboru’nun bu büyük projede tercih edilmesini sağlamıştır. Bu proje ile ülkemizde özellikle talebin arttığı kış aylarında, gelen kaynaklarda yaşanabilecek aksamaları ortadan kaldıracak. Bizde Kuzeyboru olarak ülkemizin böyle değerli projelerinde Kuzeyboru markasının tercih edilmesinden dolayı mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Türkiye’nin en büyük doğalgaz depolama tesisi ve 2019 yılının en büyük yatırımlarından olan bu büyük proje 2023 itibarıyla toplam gaz kapasitesi 5,4 milyar metreküp olacak. Projenin tamamlanması ile birlikte günlük geri üretim kapasitesinin de 80 milyon metreküpe çıkarılması hedefleniyor. Proje şuan 600 milyon Sm³ çalışma gazı kapasitesine ve 20 milyon Sm³ günlük geri üretim kapasitesine ulaştı.

büyük doğalgaz depolama tesisi olma özelliği taşıyan projeye Kuzeyboru imzası atıldı.Botaş Tuz Gölü Doğal Gaz Yer Altı Depolama Projesi’nde Kuzeyboru Çelik Takviyeli Spiral Boru sevkiyatlarına tüm hızıyla devam ediyor.