Haberler

GAZİANTEP’İN 50.000 KONUTLUK DEV PROJESİNDE KUZEYBORU TERCİH EDİLDİ.

GAZİANTEP’İN 50.000 KONUTLUK DEV PROJESİNDE KUZEYBORU TERCİH EDİLDİ.
Gaziantep B. Şehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katılımlarıyla temeli atılan Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi Kuzeyşehir genel altyapı ve çevre düzenleme işi TOKİ tarafından yaptırılıyor. Projenin altyapı tedarikçisi ise Kuzeyboru A.Ş oldu. Çeşitli çaplarda HDPE100 boru, ek parça ve telekom borularıyla dev projenin tedarikçisi olan Kuzeyboru projeyi başarıyla tamamladı.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından hazırlanarak hayata geçirilen, 50 bin konutluk Kuzeyşehir projesinin tanıtımını Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptı. TOKİ Başkanı Turan ise Gaziantep’te hayata geçirilecek projenin, 8,5 milyon metrekarelik alanda 50 bin konutluk bir çalışmayı içerdiğine işaret eden Turan, bu projenin adeta yeni bir kent inşası anlamında geldiğini vurguladı.
Yeşil alanları, mahalle dokusu, evleriyle yeni bir şehri inşa ettikleri projeyi çok kısa sürede hayata geçirdiklerini anlatan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:
“Cumhurbaşkanımız liderliğinde önce 5,5 milyon metrekare alanı çok hızlı şekilde TOKİ’ye devrini sağladık. 6 ay gibi kısa bir sürede tüm alt yapı hizmetleri tamamlandı. Büyük bir başarı hikayesi var.” Dedi.