Haberler

ORGANİZE SANAYİ MÜDÜRLÜKLERİNİN TERCİHİ KUZEYBORU OLDU

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2020-2021 Organize Sanayi Bölgeleri altyapı yatırımlarında Kuzeyboru en çok tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

Kuzeyboru, ülkemizin kalkınması ve şehirlerin gelişmesi adına kurulan ve milyonlarca istihdamın gerçekleştirildiği Organize Sanayi Bölgelerinde önemli çalışmalara imza attı. Atık su projeleri ve içme suyu projeleri ile 81 ilin tamamındaki Organize Sanayi Müdürlüklerinin altyapısına imza atan Kuzeyboru bu alanda da farkını gösterdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın “Aralık ayında G20 ülkeleri arasında sanayi üretimini en çok arttıran ülke olduk” diyerek önemini belirttiği, model fabrikaların da altyapısının oluşturulduğu Organize Sanayi Bölgelerinde tüm altyapı projelerinin başından sonuna kadar her aşamasında destek olarak bu önemli projenin içerisinde yer aldık.

Satış Pazarlama Müdürümüz Habib Özbek konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “ 2020 yılında ülkemizin dört bir yanına, 81 ilimize kaliteden taviz vermeden gönderdiğimiz borular ile çok kıymetli projelerin içerisinde yer aldık, bunların en önemlilerinden birisi de ülkemizin sanayi altyapısı oldu. Sanayi üretimimizin %21 arttığını biliyoruz. Bu kapsamda büyüyen ekonominin içerisinde gelişen bir altyapı olması ve ülke ekonomisinin gelişmesi adına her projemize önem verdik. Bugün tüm Türkiye’nin Organize Sanayi Bölgeleri alt yapısında Kuzeyboru ürünleri kullanılmaktadır. Bu projelerde yer almak bizler için çok önemli ve değerli, bundan önce olduğu gibi Kuzeyboru olarak ülke ekonomisine destek olmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.